Čarodějnice 2024

ZPRÁVA Z 1. B

Sešli jsme se v čarodějnickém.
Do naší čarodějné třídy nemohl každý, pouze ten, kdo měl
čarodějnickou vstupenku. Vyrobili jsme si naše čarodějnice, spíše veselé, pro radost. Vyřešili jsme čarodějnické úlohy a dozvěděli jsme se něco o Malé čarodějnici. Odpočinek byl u pohádky.
Poté proběhla promenáda čarodějnických masek. Děti si samy zvolily nejhezčí masku, ale odměněny byly všechny čarodějnické masky.

Zpráva z 2. B

V úterý 30 .4., ve svátek sv. Filipa a Jakuba se žáci 2. B proměnili v malé čarodějníky a čarodějnice. Po shlédnutí pohádky o Malé čarodějnici se intenzivně věnovali výuce, protože i čarodějník/čarodějnice si musí umět spočítat správné množství surovin do lektvaru a musí umět správně přečíst zaklínadlo, aby z nebe místo deště nepadaly třeba myši. Došlo i na lidové pranostiky a hádanky. Dle rozzářených obličejů se dá konstatovat, že si to všichni užili.