13.12.2024 se třídy 6.A a 6.C vydaly do Muzea Policie České republiky v Praze.
V rámci prevence kriminality se v kinosále muzea uskutečnila přednáška a beseda o prevenci kriminality zakončená krátkým a velmi emotivním filmem o kyberšikaně. Dále následovala protidrogová část, přehlídka zbraní a nejzajímavější případy naší kriminalistiky. Celá přednášková část trvala 90 minut.
Druhá část exkurze byla věnována expozici muzea. Děti si prohlédly např. část věnovanou historii četnictva a policie v letech 1850 – 1938. Její součástí byl i stejnokroj, výstroj a výzbroj. Dětem se líbila plně vybavená četnická stanice i zajímavá prezentace vývoje stejnokrojů a zbraní.
Děti se seznámily s činností pořádkové služby, jízdní policie, s prací pyrotechniků, veterinární služby, stejně jako s výstrojí a výzbrojí policistů z Útvaru rychlého nasazení.
Zajímavá byla i výstava řidičských průkazů a zařízení pro měření rychlosti vozidel. Šesťáci si mohli ověřit svoje znalosti dopravních předpisů na počítačové hře.
Celá návštěva Muzea Policie ČR byla pro děti velmi zajímavá a poučná. Největším zážitkem byl podle slov dětí film, který se odvíjel pouze na úrovni sms zpráv a byl o kyberšikaně, dětské pornografii a vydírání. Takový film by měly shlédnout všechny děti ve škole.
Zpráva od 6.A:
Na začátku exkurze nás přivítal pan policista, který nám vyprávěl své příběhy a zážitky z policejního prostředí. Dozvěděli jsme se od něj, co vše špatného se může přihodit na sociálních sítích. K tomuto tématu nám pustil i krátké video. Po přednášce nám ukázal různé zbraně (pistole, bomby, nože),které jsme si mohli i vyzkoušet (zbraně nebyly nabité). Poté jsme dostali rozchod na prohlídku muzea. Po prohlídce jsme se vrátili zpět k panu policistovi. Položili jsme mu ještě pár otázek ohledně prohlídky, na které nám s úsměvem odpověděl. Před odchodem z muzea jsme všichni od pana policisty dostali na památku vystřelený náboj. Exkurze s 6.C se nám velice líbila a doufáme, že bude častěji.